• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Безпека життя

Як діяти учням та вчителям

у разі виникнення пожежі в школі

* Насамперед необхідно негайно повідомити про пожежу в аварійно-рятувальну службу за телефоном «101». Якщо ви побачите охоплене вогнем приміщення, не намагайтеся увійти в нього. Необхідно зачинити двері в цю кімнату. Відчинені двері не тільки випустять дим, а й перешкодять евакуації, тому що раптовий приплив повітря може призвести до поширення вогню з великою швидкістю.

* Повідомити про пожежу адміністрацію школи, вжити термінових заходів щодо евакуації дітей та персоналу із будівлі навчального закладу. В цей час важливо не панікувати! Евакуація проводиться з усієї будівлі школи, навіть якщо пожежу виявлено тільки в якійсь її частині.

* Почувши сигнал тривоги, учні за вказівкою вчителя залишають класну кімнату і прямують до місця збору. Останнім іде вчитель з класним журналом. Двері класної кімнати й усі інші двері на шляху евакуації необхідно зачинити.

* Кожен клас спускається сходами тільки з одного боку, залишаючи другий вільним для учнів інших класів, за винятком тих випадків, коли сходи дуже вузькі. В цей час не слід обганяти одне одного та штовхатися.

* Усі, кого не було в класі під час сигналу тривоги, повинні негайно приєднатися до свого класу чи групи на місці збору.

* У разі потреби необхідно організувати пошуки людей, яких не виявили на місці збору.

* Нікому не можна повертатися в будівлю школи без дозволу рятувальників чи директора школи.

* На місці збору кожен клас чи група людей займають чітко визначене місце і перебувають там до подальших вказівок рятувальників чи адміністрації.

* Після евакуації необхідно зробити перекличку (за класним журналом), аби з’ясувати, чи всі покинули приміщення школи. Директор школи (або його заступник) на місці збору особисто приймає рапорти від старших усіх груп.

* Для дітей з обмеженими можливостями та неврівноваженою психікою повинні бути заздалегідь передбачені спеціальні заходи щодо їх евакуації.

* Під час евакуації необхідно заборонити розмови, щоб було добре чути розпорядження рятувальників та адміністрації школи.

* Ще до прибуття аварійно-рятувальної служби, адміністрації школи слід визначити характер та місце пожежі, а також загальну кількість евакуйованих. Ця інформація потрібна начальнику аварійно-рятувального підрозділу для подальших дій щодо ліквідації пожежі.

День охорони праці!

/Files/images/bezpeka_jittya/IMG_20190502_140441.jpgУ Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». І ми підтримали таку ініціативу, тому школі з 22 по 26 квітня 2019 року проведено Тиждень охорони праці під таким гаслом. На нараді при директору було затверджено план заходів тематичного тижня.

/Files/images/bezpeka_jittya/.допи.jpgУ ході проведення тижня всі заплановані заходи виконано.

Під час тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності проведено:

- опрацьовано основні нормативно-правові документи, Закони України, основні положення, інструкції щодо забезпечення безпечних умов праці та здійснення освітньої діяльності у навчальному закладі (трудовий колектив);

- оновлено куточки, стенди з питань охорони праці у класах та навчальних кабінетах, наповнення їх тематичними матеріалами;

- «Стрес на робочому місці: колективний виклик» (індивідуальні та групові консультації шкільного психолога);

- «Професійні захворювання – проблема глобального масштабу» (усний журнал, група дівчат 9-А кл.);

- перевірка стану ведення журналу обліку проходження працівниками обов’язкових періодичних медичних оглядів та журналу реєстрації особистих медичних книжок працівників (шкільна медсестра);

- «Як забезпечити психічне здоров`я дітей в сім’ї?» ( рекомендації батькам, шкільний психолог);

- «Актуальні проблеми формування навичок здорового способу життя у юнаків та дівчат» (групові заняття з учнями 7-9 кл., соціальний педагог);

- виставка, присвячена Дню охорони праці «Запобігання професійним захворюванням» (шкільний бібліотекар);

- «Кращий слоган з охорони праці». Завдання для учнів 8 – 11 кл. «Молодь за безпечну працю»;

- конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» (5-7 кл. у рамках уроків з образотворчого мистецтва);

- «Що треба враховувати при виборі майбутньої професії?» (круглий стіл з фахівцями районного центру зайнятості, учні 10-А, Б кл.-11 кл.);

- «Безпека в запитаннях і відповідях» (вікторина для учнів початкової школи);

- «28 квітня – Всесвітній день охорони праці» (виховні години згідно розкладу);

- розміщення на шкільному сайті матеріалів проведення у школі Дня охорони праці..

У 5-Б класі (кл. керівник Пантелей Г.Г.) проведена хвилинка безпеки життя на тему «Безпечно працювати-себе поважати». Учні обговорили стіннівку «Слогани про охорону праці», про важливість дотримання безпеки праці під час освітньої діяльності та у повсякденному житті. Висловили думку про необхідність дотримання засобів безпеки у школі , в побуті, під час спортивних змагань, проведення екологічних акцій, відпочинку на дитячих майданчиках та у повсякденному житті. Окремо наголосили важливість дотримання правил пожежної безпеки. Зробили висновки про те, що знання питань про охорону праці потрібні не тільки дорослим, а й підліткам.

Кл. керівник 6-Б Кичук Л.В. провела виховну годину на тему "Безпечна праця : міфи та реальність". Метою заходу було ознайомити учнів із поняттям «охорона праці», статистикою травматизму та смертності на виробництві, їх причинами та способами запобігання. Діти переглянули відеофільм «Чорнобильська катастрофа. 30 років потому», адже події, що сталися 33 роки тому на ЧАЕС , тісно пов'язані з проблемою порушення безпеки праці людей, які працювали там і загинули.

Учні 6-А класу (Пшенична І.А.) ознайомилися з вимогами до робітничих професій та обговорили ризики, які потрібно враховувати при виборі професії .

Учні 9-Б класу разом з класним керівником Гритчиною В.С. провели виховний захід з елементами тренінгу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». У ході заходу учні ознайомилися зі статтями закону України «Про охорону праці», провели тренінги «Професія чи посада», «Попереджувальні та заборонні знаки». Повторили основні правила безпеки у школі та під час дорожнього руху, порядок дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій та ін. Учні приймали активну участь у підготовці заходу і тому він став дуже цікавим та пізнавальним.

З учнями 7-А класу було проведено урок з образотворчого мистецтва (вч. Черняк І.В.) під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Своїми малюнками вони закликають людей різних професій дотримуватись правил охорони праці.

/Files/images/bezpeka_jittya/IMG_20190502_140715_BURST1 (1).jpgДо Всесвітнього дня охорони праці долучилися й учні 7 – А класу Нижньосірогозької ЗОШ I – III ступенів. З метою ознайомлення дітей з професіями та безпечними умовами праці було організовано екскурсію до центру зайнятості. Провідний фахівець з профорієнтації Нижньосірогозької районної філії Херсонського обасного центру зайнятості, Стовбун О.В., ознайомила дітей з провідними професіями та умовами праці.

Безпечна праця : міфи та реальність

/Files/images/bezpeka_jittya/IMG_20190426_144655 (2).jpg26.04.19 у 6-Б класі пройшла виховна година на тему "Безпечна праця : міфи та реальність". Метою заходу було ознайомити учнів із поняттям "охорона праці", статистикою травматизму та смертності на виробництві, їх причинами та способами запобігання.

З початком нашої незалежності з’явилася нова категорія людей – непрацюючі громадяни, чисельність яких в 2018 році наближається до 1,8 мільйони осіб. Можна припустити, що, майже, кожна родина має чітке уявлення про складнощі життя поруч із непрацюючою людиною. Хоча в нашій державі існує система соціального захисту, де місцеві Будинки Праці гарантують підтримку безробітних у підборі і пошуку роботи, у кінцевому рахунку отримати Статус Безробітного і зуміти прожити на допомогу – далеко непросто. Є відсоток щасливчиків, які, маючи добрий страховий стаж та зумівши «правильно» розпрощатися із попереднім місцем праці, протягом року отримують допомогу від держави, і, підтягнувши себе через низку курсів, семінарів-тренінгів, знаходять очікувану роботу. Решта осіб, які стають на облік із запізненням, втрачають таким чином повний об’єм допомоги з безробіття. Не маючи сформованих ефективних навичок пошуку праці, можна очікувати, що статус безробітнього у них набуде ознак хронічного стану.

Діти переглянули відеофільм "Чорнобильська катастрофа. 30 років потому", адже події, що сталися 33 роки тому на ЧАЕС , тісно пов'язані з проблемою порушення безпеки праці людей, які працювали там і загинули.

«Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє»

/Files/images/bezpeka_jittya/20190502_125256 (1).jpgПід час проведення виховної години у 9-А кл. учні зрозуміли значення правильного вибору професії, підвищили рівень поінформованості про особливості тієї чи іншої діяльності, інтегрували уявлення про свій майбутній фах. Ознайомилися з правилами дотримання безпечних умов праці та навчання, а також з можливими ризиками та наслідками порушення трудової, виробничої та навчальної дисципліни.


За ініціативою Міжнародної організації праці для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці щорічно понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці.

Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє

/Files/images/bezpeka_jittya/пирв.jpg24 квітня 2019 року учні 9-Б класу разом з класним керівником провели виховний захід з елементами тренінгу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». У ході заходу учні ознайомилися зі статтями закону України «Про охорону праці», провели тренінги «Професія чи посада», «Попереджувальні та заборонні знаки». Повторили основні правила безпеки у школі та під час дорожнього руху, порядок дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій та ін. Учні приймали активну участь у підготовці заходу і тому він став дуже цікавим та пізнавальним.

Кiлькiсть переглядiв: 1323

Коментарi