Шановні батьки та учні!

У зв'язку з карантинними заходами через епідеміологічну ситуацію, що склалася в Україні, надаємо роз'яснення щодо оцінювання учнів та організованого завершення навчального року.

Ці роз’яснення укладено згідно Листа МОН № 1/9-213 від 16.04.20 року «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року» http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/72975/

1. Навчання та закінчення навчального року

Закінчення навчального року відбудеться згідно структури навчального року закладу – 29 травня 2020 р.

Повне відновлення роботи закладу, згідно плану уряду щодо зняття карантинних обмежень (http://osvita.ua/news/73273/) не потрапляє у вказаний термін (до 29.05), тому для учнів 1-10 кл. організація навчання і надалі продовжиться з використанням технологій дистанційного навчання.

Для учнів випускних класів ( 11 кл.) навчання та підготовка до проведення ЗНО, можливо, будуть відновлені на ІІ етапі зняття карантинних обмежень (але не раніше 21 травня, згідно плану уряду та епідемситуації).

2. Оцінювання учнів

Оцінювання учнів 1-2 класів НУШ

Для учнів 1-2-х класів оцінювання здійснюється шляхом відстеження динаміки успішності виконання ними навчальних завдань.

Спостереження ведеться учителем та фіксується у щоденниках спостережень або іншим способом, визначеним учителем.

Учні 2-х класів виконують діагностичні роботи у зошитах, на окремих аркушах або через платформу дистанційного навчання.

Завершальне підсумкове оцінювання у 1-2-х класах НУШ здійснюється шляхом заповнення свідоцтва досягнень учнів за результатами виконаних ними робіт та спостережень вчителя протягом навчального року.

Для оцінювання динаміки особистісних досягнень учнів вчитель може скористатися своїми щоденниками спостережень, які велися до початку карантину та додатково залучити батьків до заповнення свідоцтва досягнень учнів.

Результати оцінювання учнів 1-2 кл. повідомляються батькам.

Оцінювання учнів 3-11 класів

Оцінювання учнів здійснюється через виконання тестів, написання письмових робіт, усні форми контролю (опитування в телефонному режимі, через відеозв’язок) та інші форми, запропоновані вчителем.

Результати оцінювання учнів 3-11 кл. повідомляються через фіксування в електронному щоденнику або через інші засоби зв'язку. Після зняття карантинних обмежень оцінки, зафіксовані в електронному журналі будуть перенесені в класні журнали.

Тематичне (за тему), семестрове та річне оцінювання буде здійснюватися віддалено, із використанням цифрових технологій для всіх здобувачів освіти

Для зменшення ризиків необ'єктивного оцінювання вчителям рекомендовано обмежити час на виконання завдання, встановити термін для здачі завдань; за необхідності учитель може провести додаткове усне опитування учнів за допомогою одного із засобів телефонного або відеозв'язку.

Оцінка за тему виставляється на основі поточних оцінок, одержаних до 12 березня, та оцінок, одержаних під час дистанційного навчання за другий семестр.

Підсумкова оцінка за семестр виставляється за тематичними оцінками та оцінюванням різних видів мовленнєвої діяльності (з мовних предметів), отриманих учнями під час дистанційного навчання та до його початку.

Якщо з навчального предмета не передбачено тематичних підсумкових робіт, підсумкова оцінка виставляється за результатами поточного оцінювання робіт, виконаних під час дистанційного навчання.

Учні, які не мають результатів поточного оцінювання з об'єктивних причин, можуть бути оцінені за результатами проведення семестрової контрольної роботи.

Оцінка за рік виставляється за семестровими оцінками

Підсумкове оцінювання учнів, які здобувають освіту за індивідуальною формою

Підсумкове оцінювання учнів, які здобувають освіту за однією з індивідуальних форм (педагогічний патронаж, сімейна (домашня), екстернат) у 2019-2020 навчальному році здійснюється з використанням технологій дистанційного навчання за процедурами, аналогічними до тих, що описані вище.

3. Державна підсумкова атестація (ДПА)

Учнів 4-х та 9-х класів у 2019-2020 навчальному році звільнено від державної підсумкової атестації (далі - ДПА). У відповідних документах про освіту робиться запис «звільнений(а)».

Учні 11-х класів складають ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (далі - ЗНО) відповідно до Календарного плану підготовки та проведення ЗНО 2020 року зі змінами. Терміни проходження ЗНО будуть повідомлені додатково

У закладі освіти ДПА можуть складати учні заочної та екстернатної форми навчання. Документи про здобуття повної середньої освіти учні отримують після проходження ДПА.

4. Масові заходи із залученням учасників освітнього процесу

Свято останнього дзвоника та урочисте вручення похвальних листів, свідоцтв скасовані.

5. Табелі та свідоцтва

Оформлення свідоцтв досягнень (1-2 кл.), табелів навчальних досягнень учнів (3-10 кл.), свідоцтв про здобуття базової середньої освіти (9 кл.) буде завершено до 15 червня.

Копії відповідних документів для 1-8 та 10 кл. буде розіслано електронною поштою або в інший спосіб, з подальшим врученням оригіналу документа у вересні 2020-2021 навчального року. Якщо ви плануєте перевести дитину до іншого закладу, повідомте про це заздалегідь класного керівника, щоб вам підготували друкований варіант.

Випускники 9 кл. отримають свідоцтво про здобуття базової середньої освіти згідно складеного графіку видачі (повідомиться додатково) після 15 червня.

6. Новий 2020-2021 навчальний рік

З метою діагностування рівня навчальних досягнень учнів за попередній рік та планування подальшої роботи із закріплення навчального матеріалу, що вивчався учнями дистанційно в 2-11-х класах на початку навчального року буде проведено вхідне оцінювання учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 377

Коментарi

Новини

Календар

Попередня Січень 2021 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031