ВПРАВА ДЛЯ РЕЛАКСАЦІЇ

Думки, слова і справи людини залежать від рівня її свідомості. На високому рівні свідомості вони чисті і корисні, на низькому - вони більше руйнують, ніж творять. Ми можемо розрізнити 5 рівнів свідомості:

Перший рівень подібний до посадженого в землю зерна. Людина з таким рівнем свідомості піклується тільки про себе і не може допомагати іншим. Її улюблені слова "я", «моє", «мені».

Другий рівень відповідає стеблу, що ледь пробилося, яке поступово звільняється з полону землі - це людина, яка починає піклуватися про своїх рідних і близьких. Для такої людини головна мета в житті - добробут її сім'ї.

На третьому рівні рослина тягнеться до сонця виправляє зелене листя - людина хоче бути корисною не тільки своїй сім'ї, а й своєму народові. Вона присвячує своє життя благополуччю своєї країни і її ім'я людьми не забувається.

На четвертому рівні з'являється зелений бутон, з якого показуються перші пелюстки, і весь світ немов завмирає в очікуванні дива. Людина, що володіє таким рівнем свідомості, намагається принести користь всьому людству. Великі поети, вчені, музиканти, одним словом, творці - справжнє багатство планети.

І, нарешті, гра фарб і прекрасний запах квітки, що розпустилася дає насолоду і радістьусьому світові. На п'ятому рівні свідомості людина сягає абсолютної любові до всіх істот, її життя наповнюється вищим сенсом. Весь світ для такої людини - єдиний організм, в якому все, від мурашки до людини - необхідне. Така людина піклується про кожну живу істоту, і весь Всесвіт відповідає їй любов’ю і турботою.

Намалюйте, будь ласка, ту частину квітки, на яку ви б хотіли бути схожими.

На изображении может находиться: растение, природа и на улице

МЕТОДИ САМОРЕГУЛЯЦІЇ І РЕЛАКСАЦІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ

Релаксація «Кораблик»

Мета: розслаблення м'язів рук, ніг, корпусу.
Інструктор: «Уявіть собі, що ви на кораблі. Качає. Щоб не впасти, розставте ноги ширше і притисніть їх до підлоги. Руки зчепіть за спиною. Хитнуло палубу, притисніть до підлоги праву ногу (права нога напружена, ліва розслаблена, трохи зігнута в коліні, носком торкається підлоги). Випряміться! Розслабте ногу. Хитнуло в іншу сторону, притисніть до підлоги ліву ногу. Випряміться. Вдих - пауза, видих-пауза. «Стало палубу качати! Ногу до палуби притиснути! Міцніше ногу притискаємо, А іншу розслаблюємо. Вправа виконується по черзі для кожної ноги. Зверніть увагу дитини на напружені і розслаблені м'язи ніг. Після навчання розслабленню ніг рекомендується ще раз повторити позу спокою. Знову руки на коліна, А тепер трохи ліні ... Напруга відлетіла, І розслаблене все тіло ... Наші м'язи не втомилися і стали ще слухнянішими. Дихається легко, рівно, глибоко .. ».

Розтяжка «Травинка на вітрі»

Дітям пропонується зобразити всім тілом травинку (сісти на п'яти, руки витягнути вгору, вдих). Інструктор: «Починає дути вітер, і травинка нахиляється до землі (видихаючи, нахилити тулуб вперед, поки груди не торкнуться стегон; руки при цьому витягуються вперед, долоні на підлозі, не змінюючи положення тулуба, потягнути руки по підлозі ще далі вперед). Вітер стихає, травинка випрямляється і тягнеться до сонечка (на вдиху повернутися у вихідне положення, потягнутися вгору). І.П. - сидячи на корточках. Дитині пропонується сховати голову в коліна, коліна обхопити руками. Це насіннячко, яке поступово проростає і перетворюється в дерево. Нехай дитина повільно піднімається на ноги, потім розпрямляє тулуб, витягає руки вгору. Потім потрібно напружити м'язи тіла і витягнути його вгору. Повіяв вітер: нехай дитина розгойдує тіло, імітуючи дерево.

Когнітивна вправа «Візуалізація переміщень»

Сидячи на підлозі. Дітям пропонується уявити себе в будь-якому місці земної кулі. Для цього необхідно відчути себе легкою хмаринкою над Землею, відчути тепло сонячних променів і подих вітру, помічати запахи і звуки.

Релаксація «Килим-літак».
Інструктор: «Ми лягаємо на чарівний килим-літак; килим плавно і повільно піднімається, несе нас по небу, тихесенько похитує, заколисуючи; вітерець ніжно обдуває втомлені тіла, всі відпочивають ... Далеко внизу пропливають будинки, поля, ліси, річки і озера ... Поступово килим-літак починає зниження і приземляється в нашій кімнаті (пауза) ... потягується, робимо глибокий вдих і видих , відкриваємо очі, повільно і акуратно сідаємо »

На изображении может находиться: обувь

Техніка: «Розберися в ситуації сам!»
для батьків та підлітків

Від автора: Вправа, яка допоможе з різних кутів, точок зору оцінити хвилюючу Вас ситуацію.
Пропоную Вашій увазі просту, але ефективну техніку, яка допоможе розібратися в заплутаній або неясній для Вас ситуації.
Вам знадобляться кілька аркушів паперу формату А4. Кожен з них потрібно буде підписати іменами дійових осіб хвилюючої Вас ситуації і покласти на підлогу.

1-й аркуш - це Ви самі, підпишіть його займенником «Я» або Вашим ім'ям. Встаньте на нього і просто будьте собою, подивіться на ситуацію з Вашої позиції. Скажіть вголос про те, що бачите, чуєте, відчуваєте в даних обставинах, як сприймаєте інших.

2-й аркуш - інший діючий персонаж Вашої історії (однокласник, друг, конкурент і т.д.). Опиніться на його місці і подивіться на все його очима: бачення, відчуття, опис ситуації і Вас в ній.

3-й і далі аркуші по рахунку - інші учасники історії також зі своїм поглядом на те, що відбувається.

4-й аркуш - будь-який нейтральний предмет обстановки, без почуттів і емоцій, стіл або шафа, наприклад, абсолютно незацікавлений в тому, що відбувається, не має свою думку, але здатний констатувати факти. Дуже цікаво, що скаже він про те, що діється, з позиції відсторонення, неупередженості та об'єктивності.

5-й аркуш - та Ваша субособистість, яка проявилася в надлишку в цій ситуації (наприклад, внутрішня скривджена дитина). Нехай вона скаже, що саме Вас так сильно вразило в тому, що відбувається, з чим особливо важко було зустрітися.

6-й аркуш - Ваша субособистість, присутності якої, на Ваш погляд, не вистачило. Було б непогано, якби вона проявилася в цій ситуації. Нехай вона скаже свою думку і бачення того, що відбувається.

7-й аркуш - ангел, мудрець, гуру, всевидюче око або хтось ще (на Ваш розсуд), хто знає думку всіх, однаково з любов'ю до всіх ставиться, не приєднується ні до кого, дуже мудрий і знаючий персонаж. Нехай він скаже своє слово. Після цього, він звертається до Вашого «Я» і передає йому дар, подарунок, який допоможе Вам глибше зрозуміти цю ситуацію, розв*яже її і допоможе винести уроки на майбутнє. Швидше за все, це буде якийсь Ваш ресурс, яким Ви далі зможете користуватися в подібних ситуаціях.

Знову 1-й аркуш. Ви встаєте на нього і приймаєте дар від мудреця, відчуваєте, як Вам з ним. Подивіться на ситуацію з цим даром, ресурсом, який отримали. Відзначайте, що змінилося, яке нове бачення з'явилося, сприйняття, почуття. Як тепер Вам інші учасники обставини і Ви самі?

Носкова Галина

На изображении может находиться: еда

Анкета життєвих навичок для підлітків

Життєві навички представляють собою набір якостей і навичок, включаючи знання, мудрість, поведінку і відносини, які визначають внутрішні можливості людини.

Анкета життєвих навичок вимірює критичні компетенції учасника, що сприяють його загальному функціонуванню. Вона спеціально розроблена для підлітків і часто використовується в терапії та навчанні розвитку особистості, де молоді люди вчаться розуміти і приймати свої сильні сторони і можливості.

Інструкція - будь ласка, уважно прочитайте наступні твердження і дайте відповідь на питання. У цьому тесті немає правильних або неправильних відповідей; ви просто повинні бути вірні собі.

✔ Як ви зазвичай описуєте себе іншим?
✔ Як, по-вашому, інші вас описують?
✔ Що ви любите робити у вільний час?
✔ Наскільки складно для вас дотримуватися правил і чому?
✔ Ви іноді відчуваєте себе марним і незначним? Чому?
✔ Як ви регулюєте свої емоції, коли нервуєте?
✔ Чи вважаєте ви, що ви легко гнівайтесь або роздратовані, а потім робите те, про що пізніше жалкуєте?
✔ Ви іноді відчуваєте, що не правильно висловлюєте себе або що іншим складно вас зрозуміти?
✔ Наскільки складно вам сказати «ні» і кому конкретно?
✔ Чи має для вас значення те, що про вас думають інші, наскільки?

artpsychology

На изображении может находиться: один или несколько человек и обувь
Кiлькiсть переглядiв: 648

Коментарi

Новини

Календар

Попередня Жовтень 2021 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031