Бібліотечний урок 3Б класу!

/Files/images/bblotekar/IMG_20181011_110112.jpgУ 3Б класі було проведено бібліотечний урок на тему "Творчість Василя Сухомлинського - Ці милі, добрі книги".

На думку педагога, аби дитина виросла справжньою людиною, її розум і душа мають працювати у діалозі з книгою. Звичайно, увага до книги, спілкування з книгою мають тривати протягом усього життя людини. Розвиток розумових сил і здібностей, багатство духовного існування індивіда і колективу, інтереси і невгасимий вогник інтелектуальної праці — усе це, на думку Василя Сухомлинського, по­в’язано із книгою. «Чим дорожче для кожного вихованця найважливіше джерело знань — книга, тим менша небезпека розумової обмеженості, байдужості до знань», — писав він.

Василь Сухомлинський вважав, що освічена людина, громадянин має не просто читати, а знати літературу, оскільки в ній утілені у художній формі політичні, соціальні, моральні, гро­мадянські ідеї та естетичні принципи, що, заломлюючись у внутрішньому світі людини, відображаються в її особистому духовному житті, у переконаннях, у поведінці.

/Files/images/bblotekar/IMG_20181011_105641.jpg «Школа — це насамперед читання: вдумливе, зосереджене, таке, що захоплює розум і серце, індивідуальне читання, читання, як творчий процес, в якому вихованець наповнює слово пристрастю свого серця — він або захоплюється красою, благородством, моральною величчю, або ж переживає почуття обурення, презирства, непримиренності».

Сьогодні Україна і весь світ сприймають спадщину Василя Сухомлинського як вершину педагогічної майстерності, в якій провідне місце займає ідея гуманізму. Він стверджує, що виховання гуманізму і людяності здійснюється через творення людям добра. Його багаторічна праця та книги пов’язані зі збагаченням і піднесенням педагогічної науки в Україні. Все найцінніше, створене ним, назавжди увійшло до скарбниці вітчизняної педагогіки та національної духовної культури.

100 річчя Василя Сухомлинського!

/Files/images/SAM_7723.JPGРазом з шкільним бібліотекарем учні 5-Б класу (кл. керівник Пантелей Г.Г.) прочитали оповідання В.О.Сухомлинського із книги "Казки школи під голубим небом" "А серце тобі нічого не підказало?", "Найласкавіші руки", "Сива волосинка", "Материне поле", які вчать любити та поважати найдорожчих людей - батьків. Діти ознайомились з виставкою книг видатного педагога.

Педагогічна спільнота підготувалася до відзначення 100-літнього ювілею від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, ученого зі світовим ім'ям, публіциста, письменника Василя Олександровича Сухомлинського, який ми святкували у цьому році.

Василь Сухомлинський – творець теорії та практики гуманно – особистісного ставлення до учня, педагогіки співробітництва, партнерства, яка є актуальною і в наш час. В його палкому серці жила велика доброта і любов до всього світу. Він не лише навчав дітей, а й прищеплював кожному з них найкращі людські якості, виховував у них доброту, чуйність, людяність, патріотизм, а найголовніше - любов до людей.

Кiлькiсть переглядiв: 793

Коментарi