Вчителі української мови та літератури

Піщемуха Тетяна Василівна,
Габаідзе Ганна Василівна.
Герасимова Любов Василівна - керівник МО

/Files/images/PB110889-1.jpg

Мов на світі є багато,А рідна мова – в кожного одна,Вона у серці в будень і у свято,Свята і найдорожча нам вона.

Борис Харчук, «Слово і народ»

Рідна мова на рідній землі.

Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця- українська. Любов до рідної мови починається з любові до своєї Батьківщини, з любові до свого рідного краю.

За традицією щорічно в Нижньосірогозькій ЗОШ І-ІІІ ступенів 9 листопада відзначається День української писемності та мови.

У цей день у початковій школі під назвою «Шануймо рідне слово!» пройшли виховні бесіди, вікторини, гра «Збудуй речення». Учні 5-7 класів із задоволенням складали метаграми, загадки-жарти, кросворди, головоломки та написали радіо-диктант, у якому взяло участь 11 учнів нашої школи. А головною подією стало свято «Рідна мова на рідній землі», яке підготувала вчитель української мови та літератури Л.В.Герасимова.

У актовій залі зібралися батьки, вчителі та школярі-учасники свята. На фоні тихого звучання пісні «Доля солов’їна» господар із господинею (учні 11-Б класу) привітали гостей, після чого діти 3-А та 4-А класів (класні керівники Піун Н.В., Кальян Т.М.) декламували вірші. Учасники заходу розповідали про важливу роль української мови в консолідації українського суспільства. Захід пройшов у теплій, святковій атмосфері. Виступи учнів прикрасили різноманітні конкурси на знання рідної мови, під час яких вони виявили кмітливість та міцні знання. Розповіли про витоки рідної мови, її місце серед інших слов’янських мов, виникнення письма, зміну шрифтів та алфавіту. Було наведено історичні факти щодо гноблення і нищення української мови.

Любити і шанувати рідну мову, закликала учнів заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Клочко, вітаючи школярів зі святом. А ще на свято було запрошено члена національної спілки журналістів України Віту Копенко, яка звернула увагу на багатство і красу української мови та необхідність її вивчення.

З року в рік у школі підноситься престиж української мови – цього нетлінного скарбу народу. Тож закликаємо всіх берегти, шанувати мову наших предків і як святиню передавати її наступним поколінням. Хай «чистіша від сльози» буде вона і «вірно й слухняно» служить сучасникам і нащадкам славного роду!

Керівник МО учителів української

мови та літератури

Л.В.Герасимова.

/Files/images/PB090078.JPG

/Files/images/PB090077.JPG

Урок-свято

На уроці української літератури 7-класники під проводом Габаідзе Ганни Василівни повторили і закріпили свої знання про життя і творчість Т.Г.Шевченка у формі літературно-музичної композиції. Діти потрапили у справді святкову атмосферу. Дійсно стали свідками сторінок життя великого поета: співчували і жаліли маленького Тарасика, раділи разом з друзями за волю дорослого Тараса. Кожен учень зміг продемонструвати свої здібності в читанні віршіі, інсценівках та співанні пісень. Музичну сторону композиції узяв на себе вчитель музики Федорець Іван Михайлович. Звичайний урок справді став святом!

/Files/images/a2sZ5pKvQjs.jpg/Files/images/2eN4PrPEZ9I.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 132

Коментарi