З тих пір, як існує світ,

Не було, хто б не потребував знань

Яку б ми не взяли мову і вік,-

Завжди прагнув до знань чоловік…

Невід'ємною частиною всієї навчально-виховної діяльності школи є позакласна робота з предмету. Вона поглиблює знання, розширює кругозір, розвиває творчі здібності, інтелект.

Як показує педагогічна практика, найбільш прийнятними і часто використовуваними формами позакласної роботи з математики,фізики та інформатики є гуртки, факультативи, олімпіади. Особливе місце в системі позакласної роботи займає тиждень математики , фізики та інформатики.

Предметний тиждень - одна з масових форм позакласної роботи, яка сприяє поліпшенню якості знань учнів з математики, забезпечує різносторонній розвиток особистості, демонструє зв’язок з іншими науками, викликає інтерес до вивчення предмета, виховує в учнів колективізм, відповідальність за виконану справу; сприяє створенню атмосфери взаємоповаги між учнями та вчителями. Він є своєрідною формою звіту як вчителів-предметників так і учнів перед усім колективом школи.

Саме таким звітом став Тиждень математики,фізики та інформатики проведений у школі з 30.01 по 03.02 лютого 2017 року та насичений різноманітними заходами.

Розпочався тиждень святковою лінійкою на якій ведучі (Гаврилова А., Маркушина О., 10 кл.) наголосили про важливість вивчення таких предметів як фізика, математика, інформатика та розповіли, що ці науки можуть бути не лише складними, а й цікавими та веселими. На свято завітали Королева Фізика (Шутак І), Королева Математика (Альохіна О.) та Королева Інформатика (Пшенична В).Вони переконували учнів у своїй важливості та необхідності.

Протягом тижня на уроках фізики та математики проводились інформаційні хвилинки про цікаві факти з життя видатних вчених математиків та фізиків.

Учні мали можливість перевірити свої теоретичні знання з даних предметів, розв’язавши ряд кросвордів, ребусів, відповівши на запитання вікторини.

Вчителем математики Леміх Т.І. було проведено цікавий захід для учнів 11-х класів «У гостях у казки», який дозволив зануритися у світ дитинства, у світ чарівного та незвичного. На цьому заході учні 11-х класів змагалися в різноманітних конкурсах. Вони згадували назви казок, казкових героїв, знаходили в казці математичні терміни, пояснювали казку застосовуючи математичні правила та теореми. А останнім конкурсом було домашнє завдання в якому учасники повинні були намалювати та словесно описати царицю математики. Захід був цікавим та пізнавальним, адже не можна було навіть уявити математику в такому трактуванні. Перемогу здобув з рахунком 31,5 і 27 балів 11-Б клас.

А вчителем фізики Артеменком О.С. було проведено не менш цікавий захід для учнів 9-11- х класів –інтелектуальну гру "Найрозумніший фізик 2017» Кожен клас представляли 2 учні (9-А - Гуменюк Владислав, Марчук Анастасія; 9-Б - Александрюк Ганна, Сопін Андрій; 10 - Чепелюк Юлія, Гаврилова Аліна; 11-А - Гуртовенко Каріна, Варлан Павло; 11-Б – Цесельський Станіслав, Гуцуляк Олександр).

Гра складалася з 3 турів. В першому турі гравці відповідали на загальні питання. Другий тур передбачав бліц-опитування з окремих тем фізики. Послідовність вибору категорій визначила гра "Дешифрувальник". До фіналу дійшли три гравці. В результаті напруженої фінальної боротьби перемогу та звання "Найрозумніший фізик 2017" здобула учениця 10 класу Чепелюк Юлія.

Вчитель математики Вишнивецька Л.М. підготувала виступ агітбригади «Юні математики» до складу якої увійшли учні 9-А, 8-Б та 6 класів. Свій виступ «Математика-цариця наук» вони продемонстрували учням 1-А та 1-Б класу. В ході заходу молодші школярі занурилися в світ математичних задач, познайомилися з казковими героями (Незнайко, Чарівник, Кіт у Чоботях),які підготували для учнів цікаві математичні завдання, навчилися виконувати фокуси. На святі була присутня і сама Королева Математика, яка запропонувала учням розгадати математичні загадки та подякувала за активність та кмітливість.

Вчителем математики Гритчиною В.С. було проведено математичну вікторину «Щасливий випадок» для учнів 5-А та 5-Б класу. В запеклій боротьбі між командами проявилися інтелект учнів, їх уміння орієнтуватися у незвичних умовах, знаходити шляхи розв’язання нестандартних задач. Закінчилося змагання дружньою нічиєю.

Метою заходу було активізувати пізнавальну діяльність учнів, поглибити їх знання з математики, стимулювати активну творчу роботу школярів, розвивати логічне мислення, кмітливість, уміння діяти в нестандартних ситуаціях,виховувати цілеспрямованість.

Вчитель інформатики Порядін В.В. продемонстрував учням слайдову презентацію на тему «Історія розвитку ЕОМ» та провів з учнями 8-х класів вікторину «Золотий диск»

Протягом тижня в школі діяла акція "Батарейку - заводу, природі - свободу!» Мета акції: вберегти довкілля від шкідливих речовин,які потрапляють в землю після того, як оболонка батарейки руйнується під дією корозії.

Крім цього учні школи були активними учасниками:

· виставки стінгазет з інформатики та математики (5-11 клас);

· виставки малюнків «Математика-очима дітей» (5-6 клас);

· конкурсу стінгазет з фізики ««Фізика-наука про природу»;

· онлайн голосування за кращу фізичну газету.

На шкільній лінійці підведені підсумки, дипломами та подяками відзначено переможців та активних учасників заходів Тижня математики, фізики та інформатики. Але найкращою оцінкою цього звіту для вчителів стали слова подяки від учнів за цікаво проведений час.

Голова МО вчителів математики, фізики та інформатики Вишнивецької Л.М.

Кiлькiсть переглядiв: 155

Коментарi